ClipIt – správce schránky v Manjaro Linux

clip Jestliže vám chybí v Manjaro Linux správce schránky, máme pro vás řešení. Je jím aplikace ClipIt, lehký a plně vybavený GTK+ správce schránky. Byl vyvinut z aplikace Parcellite, ke které byly přidány další funkce a byla opravena řada chyb.

K hlavním vlastnostem nástroje ClipIt patří:

  • Ukládání historie posledních kopírovaných položek
  • Vyhledávání v historii
  • Globální klávesové zkratky pro nejčastěji používané funkce
  • Provádění operací s položkami schránky
  • Vyloučení určitých položek z historie

Instalace

Instalace aplikace ClipIt v Manjaro je velice jednoduchá, stačí jen zadat její název do vyhledávacího pole v Pamacu a kliknutím nainstalovat.

Použití

Po nainstalování se vám objeví ikona pro spuštění aplikace v “Menu – Příslušenství – ClipIt“. Jakmile program spustíte, ikona se zviditelní v systémové části hlavního panelu, kde s ClipIt můžete dále pracovat. Vlastní práce s aplikací je velmi intuitivní a jednoduchá. Jen podotýkám, že má i českou lokalizaci (byť mizernou).

clip1

 

Nejdříve si proveďte nastavení. Tlačítkem myši klikněte na ikonu ClipIt a z nabídky vyberte “Nastavení“. Otevře se okno s kartami pro nastavení nástroje ClipIt. Na první kartě “Settings” si můžete nastavit způsob použití schránky a jejího příslušenství. Další karta“History” slouží k nastavení zobrazování celé historie schránky a jednotlivých položek v ní. Na kartě “Akce” si můžete nadefinovat operace s položkami ve schránce zadáním názvu a příkazu k jejímu provedení. Karta “Exclude” slouží k nadefinování těch položek, u kterých nechcete, aby se v historii schránky objevovaly (citlivá data). A konečně na kartě Klávesové zkratky jsou pak uvedeny nejčastěji používané funkce, k nimž si můžete přiřadit vlastní klávesové zkratky.

clip2

 

clip3

 

clip4

 

clip5

 

clip6

 

Vlastní používání aplikace je nasnadě. Máte-li ve schránce nakopírováno více položek, kliknutím na ikonu na hlavním panelu si vyberete tu položku, kterou právě chcete někam vložit a tato je pak při vkládání použita. Historii lze také samozřejmě celou vymazat nebo vymazat jenom jednu položku, popř. lze položky i editovat.

clip7

 

Jedná se o poměrně povedený, nenáročný a jednoduchý nástroj, vytknul bych mu jen hodně nepovedený a neúplný překlad do češtiny. Aplikaci jsem testoval v Manjaro Linux 0.8.4 s prostředím Xfce, kde fungovala bez problémů. Případné zkušenosti se staršími verzemi Manjaro Linuxu či s jinými desktopovými prostředími pište prosím do komentářů.

Domovská stránka projektu je http://clipit.rspwn.com/, která mi přijde taková nedodělaná a kde se toho o moc víc nedozvíte.

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Software se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..